Archiv aktualit

Historie whisky

8.7.2019

Tradice výroby whisky sahá daleko před počátek 19. století, kdy oficiálně vznikaly první palírny whisky tak, jak je známe dnes. Prvotní místo výroby whisky je velice obtížné určit a to z jednoho prostého důvodu – Skotové tvrdí, že to oni dali whisky světu, Irové tvrdí přesný opak. V každém případě si její výroba prošla v histroii mnohými zvraty i zajímavými milníky.

Seznámení s whisky

7.7.2019

Whisky je nejstarší známý sudový destilát, který má svůj původ ve Skotsku. Zraje v sudech alespoň tři roky a má kolem 40 % alkoholu. Whisky můžeme považovat za noblesní alkoholovou lahůdku. Na ceny některých lahví prémiových značek nemají ani prestižní francouzské koňaky. Seznamte se s touto unikátní lihovinou a objevte, co stojí za její unikátní chutí. 

Jak pít rum

29.6.2019

Popíjení kvalitního prémiového rumu je nevšedním zážitkem, který je nutné si náležitě vychutnat. Důležité je zvolit správný typ sklenice i postup degustace. Připravte se, koncert chutí, vůní a barev právě začíná.

Výroba rumu aneb Cesta cukrové třtiny do dubových sudů

28.6.2019

Za výrobou rumu stojí pozoruhodný složitý proces, jehož postup je u každého producenta a u každé země jiný. Díky tomu můžeme vychutnávat a objevovat rumy nejrůznějších chutí, vůní a barev, stejně tak jako různého stáří a síly. To, co mají všechny rumy společné, je ovšem výchozí a základní surovina, kterou je cukrová třtina.

Historie rumu

15.6.2019

S historií rumu se pojí příběhy prvních objevitelů a obchodníků, otroků pracujících na plantážích i pirátů a námořníků. Objevte s námi pozoruhodnou a zajímavou historii tohoto destilátu, jehož kořeny sahají až do evropských koloniálních výprav.

Rum – seznamte se s tekutým zlatem Karibiku

14.6.2019

Rum je jedním z nejznámějších druhů alkoholu. Jedná se o nápoj destilovaný ze šťávy cukrové třtiny nebo melasy. V jeho chuti se ukrývá hřejivost slunečních paprsků z karibských pláží i dobrodružství pirátských příběhů. Seznamte se s tímto výjimečným nápojem mnoha podob, který si podmanil celý svět.

Appleton Estate – Rumová recenze

15.2.2019

Byla to skvělá změna, tak lze nazvat večer plný rumu, který se konal 1.2.2019 u nás na Mydrinks.cz. Téma bylo jasné, zařadit do degustace co nejvíce premiových kousků od společnosti Appleton Estate a musím konstatovat, že se nám to podařilo. Pokud jste zatím neměli to štěstí nějaký Appleton rum ochutnat, v následujících řádcích vám zprostředkujeme, který z nich byl pro nás ten nejzajímavější.

Voňavý výlet za Barcelo rumem

13.8.2018

Dominika, která leží na východě ostrova Hispaniola, byla objevena 6. prosince 1492. Byl to právě Kryštof Kolumbus, španělský objevitel, který jako první přivezl cukrovu třtinu do tohoto Nového světa. Jeho práci můžeme vidět na každém kroku. Tato země je přímo rájem rumových objevitelů a pole třtiny se táhnou, kam až oko dohlédne.

Míchaní rumů

1.3.2018

Dnes si povíme něco o blendingu rumů na přání a zaměříme se na společnost E&A Scheer, která je proslulá v rumovém blendingu. S velkou pravděpodobností se i rum ve vašem baru narodil právě v této společnosti. Vznikají zde mimo jiné kousky jako rumy Pusser's, Ron de Jeremy či Duppy Share. Tyto značky mají v rumovém světě velký zvuk, ale málokdo ví, že za nimi nestojí konkrétní lihovar.

Limitované edice rumů

14.2.2018

Určitě každý, kdo má rád kvalitní alkohol, zaregistroval u své oblíbené lahve pojem "limitovaná edice". Tyto edice jsou lahvovány v omezeném počtu a my jsme si pro vás v tomto článku připravili menší přehled našich nejoblíbenějších. Popíšeme konkrétní lahve a jejich vznik. Povíme, jak takové edice poznáte, jak vzrůstá jejich cena, a ukážeme vám některé, které třeba ještě ani neznáte.