Rumy dle oblastí

Každá oblast je velmi specifická, díky svému podnebí ve kterém roste třtina. Tato kategorie Vám ukáže v jakých oblastech se rum vyrábí. Možná Vás překvapí, že to není jen Karibik.

Rumy dle oblastí Počet produktů: 525

Podkategorie

 • Karibik

  Karibské rumy tvoří ve světové rumové produkci natolik významnou kategorii, že si v našem kontinentálním členění rumů vydobyly své vlastní místo. Rumová fauna a flora karibských ostrovů nabízí kompletní přehled všeho, co rumový svět přináší. Od kvalitních bílých rumů, přes exotické ochucené rumy až po nejkvalitnější stařené rumy.

 • Severní Amerika

  Do kategorie rumů ze Severní Ameriky spadají všechny rumy vyrobené od Kanady po Mexiko. Vybírat zde můžete především z mexických rumů, kde jsou pro pěstování nejlepší podmínky. Mezi nejznámější severoamerické značky patří rumy Deadhead, Prichard's, Mocambo či Macollo.

 • Střední Amerika

  Do kategorie rumů ze Střední Ameriky spadají všechny rumy vyrobené od Guatemaly po Panamu. Vybírat zde můžete z pestré škály exotických rumů. Mezi nejznámější středoamerické značky patří rumy Zacapa, Plantation, Botran, Malecon, Malteco či Ron de Jeremy.

 • Jižní Amerika

  Do kategorie rumů z Jižní Ameriky spadají všechny rumy vyrobené od Kolumbie po Chile. Vybírat zde můžete především z venezuelských, kolumbijských a peruánských rumů, kde jsou pro pěstování příhodné podmínky. Mezi nejznámější jihoamerické značky patří rumy Dictador, Cartavio, Diplomatico či Ron Millonario.

 • Afrika

  Rumová produkce na africkém kontinentu nedosahuje nijak závratných výšin, a to zejména kvůli nestabilní politické situaci a celkové chudobě na kontinentu. Pomyslnou čest afrických rumů zachraňují přilehlé ostrovy Madagaskar, Mauricius a Seychely, které významně těží z turistického ruchu. Díky žulovému a sopečnému podkladu afrických ostrovů jsou místní rumy chuťově specifické a originální.

 • Asie

  Ač nejsou asijské rumy co do počtu svých zástupců nikterak početnou skupinou, nabízí velice zajímavé rumy, které stojí za ochutnání. V čele jim hrdě stojí Filipínské rumy značky Don Papa následované Indickými rumy značky Old Monk. Old monk rumy patří vzhledem k počtu obyvatel Indie k vůbec nejprodávanějším rumům na světě.

 • Austrálie

  Australské rumy mají specifickou historii. Během osmnáctého století v době, kdy Anglie utužovala svou nadvládu nad australskou kolonií, byl v Austrálii rum používán coby nejčastější platidlo. Tehdejší guvernér Austrálie, kapitán William Bligh, se rozhodl tuto praxi změnit a rum jako prostředek směny zakázal. Odměnou mu byla tzv. "Rumová revoluce", která vyústila v první a doposud jediný ozbrojený státní převrat v australské historii.

 • Evropa

  Tradice výroby evropských rumů je na starém kontinentě vzhledem k podnebí relativně omezená. Rumy byly pro Evropany historicky vyráběny v exotických koloniích z celého světa a ve velkém za nízké náklady importovány. Evropská konkurence tudíž nikdy němela na růžích ustláno. V podstatě jediným místem v Evropě, kde se výroba rumů za pomoci silné turistické poptávky vyplácí, jsou Kanárské ostrovy.

Katalog

Detailní filtrování
Objem
Obsah alkoholu
Doba zrání
Značka
Země
Ročník
Druh rumu
Příchuť
Typ sudu
Druh likéru
Zobrazeno 1 – 20 z 525 položek
Zobrazit produktů na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 525 položek
Zobrazit produktů na stránku