Archiv aktualit

Arehucas – nejlepší rumy na Kanárech

20.8.2020

Jak se z rumů Arehucas stala nejoblíbenější značka na Kanárech, s jakými chutěmi se nejlépe párují v koktejlech a jak jsou provázané Kolumbovými cestami? To a mnoho dalších zajímavostí vám prozradíme v našem článku.

Zacapa – rumy zrající nad mraky

19.8.2020

Guatemalské rumy Zacapa nad ostatními karibskými rumy vyčnívají snad ve všech fázích své výroby. Od speciálních kvasinek až po zrání při nízké teplotě v horách za dohledu jedné z mála žen na světě, které zastávají funkci "master blender". Co všechno jste o nich ještě nevěděli?

Cubaney rumy - Oliverovy kubánské skvosty

14.7.2020

Další rumy z dílny Oliver&Oliver, které rozhodně stojí za povšimnutí. A to nejen díky nejlepšímu z 10 rumů na světě, Cubaney Centenario. Poodhalte s námi kousek jejich historie, která se podepsala na jejich výjimečné chuti i výrobě. 

Doorly's – rumy z Barbadosu přinášející štěstí

13.7.2020

Začtěte se do příběhu dvou mužů, kteří společně dali vzniknout jedinečným nedoslazovaným rumům Doorly's, které jsou vyráběny v jedné z nejmodernějších a nejekologičtějších palíren na světě. Značka Doorly's je navíc spjatá se vzácným papouškem Ara a prozradíme vám, proč se vždy vyplatí mít alespoň jednu lahev tohoto rumu po ruce.

Barcelo – dominikánský rum pro průkopníky

12.7.2020

Proč jsou dominikánské Barcelo považovány za rumy pro průkopníky, a který z nich splnil velký sen zakladateli značky, Julianu Barcelovi? Dozvíte se v našem článku. Navíc vám prozradíme, která "tajná" ingredience je do těchto rumů přidávána a co stojí za jejich celosvětovým úspěchem.

Žufánek – špičkové destiláty z rodinného lihovaru

20.3.2020

Špičkové lihoviny z dílny Žufánků jsou nejen na našem trhu legendou. Seznamte se s rodinným lihovarem, který produkuje jedny z nejlepších ovocných a bylinných destilátů a odhalte s námi tajemství jejich úspěchu.

Takamaka – prémiové rumy ze Seychel

19.3.2020

Seznamte se s Takamaka rumy, které vznikly, aby splnily sen jednoho muže i oslavily obyvatele Seychel. Jejich výjimečnou chuť utváří sama příroda rajského ostrova Mahé i zelená šťáva místní cukrové třtiny.

Appleton Estate – nejstarší jamajské rumy s "terrior"

18.3.2020

Poznejte s námi rumy Appleton Estate, které se vyrábí v nejstarší fungující palírně na Jamajce. Odhalte, jaké zajímavé detaily stojí za jejich výjimečnou přírodní chutí a jak jejich kvalitu ovlivňuje unikátní terrior.

Legendario – unikátní sladké rumy z Havany

14.2.2020

Havanské rumy Legendario jsou oblíbené a známé po celém světě. Aby taky ne, když se krátce po svém uvedení na trh staly jedněmi ze 3 nejlepších kubánských rumů. Seznamte se se značkou Legendario, která svou chutí i designem lahví ztělesňuje celého ducha Kuby.

Espero – dominikánské rumy plné naděje

13.2.2020

Rumy Espero vznikly na počest samotného objevení dnešní Dominikánské republiky, odkud také pochází. V lahvích, které na první pohled lákají barevnými etiketami, se ukrývají exkluzivní blendované rumy a rumové elixíry, které rozhodně stojí za pozornost.