Top rumové země

V této kategorii zobrazujeme ty nejlepší rumy z nejpopulárnějších rumových zemí, které máme v nabídce.

Top rumové země

Podkategorie

 • Barbados

  I Barbados se může pyšnit dlouhou tradicí výroby rumu. Angličané v roce 1625 převzali osiřelý ostrov od Portugalců, žila na něm necelá stovka lidí. Později se tam začali zabydlovat osadníci, kteří se chtěli věnovat pěstování třtiny. O 30 let později se se z Barbadosu vyváželo 8000 tun třtiny ročně a na ostrově žilo 75000 obyvatel. První destilérie na světě vůbec byla právě palírna "Mount Gay", která vyrábí dodnes. Svého času tam bylo nespočet palíren, dnes jsou pouze 4. 

 • Guatemala

  Nejsevernější středoamerická země je jedna z nejchudších zemí na světě. Přesto se může pochlubit více než stoletou tradicí výroby rumu a už nějakou dobu se zraky milovníků rumu upírají i na guatemalské destiláty. Nejznámější ze všech rumy Zacapa, pojmenované podle guatemalské oblasti. Další značky jako Ron Botran, Malteco se neodmyslitelně zapsaly na rumový trh.

 • Jamajka

  Ostrov Jamajka není pouze synonymem reggae a domovem prvotřídních sprinterů. Již v roce 1655 se totiž Britové úspěšně utkali v bitvě o ostrov se španělským nepřítelem a zabral jej pro britskou korunu. Do té doby se britští námořníci posilovali především pivem a pálenkou, námořní lupiči dávali přednost pálence přezdívané "Kill Devil". "Praotec" rumu si rychle získal oblibu, díky tomu že se nekazil a královské námořnictvo přimělo k tomu aby je zahrnulo do stravovacího plánu. Do roku 1970 se stal rum nedílnou součástí žoldu a každý den dostávali námořníci 1 pintu rumu. Bez ohledu na to se postaraly o to, že rum z Jamajky se stal proslulý i v Evropě a že se rozvinul obchod s lihovinami. Ve zlatých dobách Jamajky zde existovalo dokonce 150 palíren a dnes jich je pouze 6.

 • Kanárské ostrovy

  Kanárské ostrovy byly kdysi první oblastí v Evropě, kde se pěstovala cukrová třtina. V dobách objevitelských  výprav zde mořeplavci zastavovali na své cestě do Nového světa, kde byl rum vynalezen. Je přirozené že kultura a životní styl se vzájemně ovlivňovaly, a tak se dostala výroba rumu i sem. Vyrábí se zde rumy Arehucas a nejznámějším produktem je "Ron Miel", medový rum, který se nevyrábí nikde jinde na světě. Jedná se o propojení vyzrálého rumu a medu.

 • Kuba

  Tradice rumu na Kubě je - minimálně z laického pohledu - neoddělitelná od názvu "Havana Club". Za tuto skutečnost vděčíme Baskovi José Arechabalovi, který tam emigroval v roce 1878 a založil na severu ostrova palírnu La Vizcaya. Obchody jen kvetly a v roce 1935 uvedl podnik novou značku "Havana Club" v roce 1960 následovalo jeho znárodnění, a od té doby se vyvážel do celého světa. Neméně známá je i značka Bacardi, založenou v v roce 1862 v Santiagu de Cuba.

 • Mauricius

  Ostrov snů Mauritius rozbuší nejen srdce turistů. Jeho třtinové destiláty totiž slibují maximální požitek také milovníkům rumu. Možná je to tím, že se tam umění produkce rumu systematicky sleduje už od poloviny 50. let 19. století. Vděčíme za to Pierru Charlesu Francoisu Harelovi, který svého času vytvořil promyšlenou koncepci místního destilačního procesu. K rozmanitosti mauricijského rumu přispívají i rozdílné půdy ostrova s individuálními mikroklimaty: často se dá už podle chuti třtinové šťávy poznat, z které ostrovní oblasti třtina pochází.

 • Seychely

  Kdo vyrazí na Seychely, očekává nejspíše bílé pláže, křišťálově čistou a příjemně temperovanou vodu a dech beroucí západy slunce. Od nedávna se zde dá popíjet i místní rum. Cukrová třtina na tuto specialitu roste na Mahé, hlavním ostrově tohoto archipelu, na němž žije 72 000 obyvatel, což je 90% veškerého obyvatelstva. Od roku 2002 tady destilérie Trois Freres vyrábí rumy Takamaka.

 • Venezuela

  Nejširší paletu rumů v jihoamerickém prostoru nabízí Venezuela. Počátky výroby rumu tkví v 16. století, kdy zde Španělé postavili svá první sídla. Později díky získání nezávislosti, se výroba rumů rozšířila a nepřesvědčují pouze svojí rozmanitostí, ale také vysokou kvalitou. Rum musí zrát minimálně 2 roky aby mohl být označován jako rum. Nejznámější značka Diplomatico je obecně nejoblíbenější vůbec. Santa Teresa, proslavená kávovým likérem Arakú nebo rumy Ocumare, Pampero jsou velmi známé ve světě. 

Katalog

Detailní filtrování
Objem
Obsah alkoholu
Doba zrání
Značka
Země
Ročník
Druh rumu
Příchuť
Typ sudu
Druh likéru
Zobrazeno 1 – 20 z 210 položek
Zobrazit produktů na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 210 položek
Zobrazit produktů na stránku