Druhy rumu

V této kategorii najdete rozlišení druhů podle barvy, zrání a výroby. Ovšem rumy se rozlišují ještě podle metody na španělské, anglické a francouzké. Španělské rumy bývají spíše sladší, plné vanilky, vyrobené z melasy a vyrábí se převážně na Kubě, Dominikánské republice, Panamě a v Jižní Americe. Anglické rumy se dělají tam kde dříve kolonizovali Angličané, převážně Jamajka, Barbados, Trinidad aj. Bývají drsnější, s vyšším obsahem alkoholu se závěrem do whisky. Francouzské rumy se vyrábí na Martiniku, Guadelupe, Reunionu. Jsou velmi kvalitní a jejich chuť je velmi čistá až koňaková.

Druhy rumu Počet produktů: 512

Podkategorie

 • Bílé rumy

  Bílé rumy, v angličtině také označované jako "White", "Silver", "Light" či "Blanco", jsou průhledné rumy, které obsahují pouze minimum přísad, pokud vůbec nějaké. Mají obecně méně chuti než tmavé rumy a nejčastěji slouží jako základ do koktejlů. Bílé rumy výjimečně zrají i v sudech. Po období zrání jsou však následně filtrovány, aby se odstranilo jakékoli zabarvení vzniklé během zrání a zachovala se jejich průhledná barva.

 • Tmavé rumy

  Do kategorie tmavých rumů řadíme všechny rumy, které mají tmavou barvu, kromě specifických "Spiced" rumů. Naleznete zde skutečné tmavé "Dark" rumy, které svou tmavou barvu získaly přidáním výrazných přísad v průběhu výroby (zejména karamelu či vanilky), dále také zlaté "Gold" rumy, které tmavnou během kratšího zrání v sudu a v neposlední řadě také stařené "Aged" rumy, které své nádherné zbarvení získávají během dlouhých let zrání v sudech. Zlaté a zejména stařené rumy dosahují tak vysoké kvality, že se doporučují konzumovat samostatně bez jakýchkoliv dalších přísad.

 • Spiced rumy

  Spiced rumy neboli kořeněné rumy jsou specifickou kategorií ochucených rumů. Zatímco do kategorie "Ochucených" rumů zařazujeme zpravidla světlé rumy dochucené ovocem, spiced rumy mají tmavou barvu a jsou nejčastěji dochuceny přísadami jako vanilka, skořice, hřebíček či muškátový oříšek. Díky využití specifických přísad získávají spiced rumy zcela unikátní chuť. Nejčastější využití spiced rumů je jako základ do koktejlů, dají se ale konzumovat i samostatně.

 • Ochucené rumy

  Ochucené "Flavoured" rumy jsou rumy dochucené ovocem, kávou či čokoládou. Mívají snížený obsah alkoholu a jsou chuťově sladké. Příchutím ochucených rumů se meze nekladou, nejčastěji se používají citrusy, kokos, mango, banán, ale i čokoláda nebo káva. Ochucené rumy se výborně hodí do specifických koktejlů, kterým dodají svou ovocnou chuť. 

 • Overproof rumy

  Overproof rumy jsou silné rumy pro opravdové námořníky. Počáteční obsah alkoholu u overproof rumu je nad 50% a spousta z nich se pohybuje až nad hranicí 70% obsahu alkoholu. Do kategorie overproof rumů patří světlé i tmavé rumy a historicky je konzumovali především piráti a námořníci. Jejich využití v dnešní době je především do koktejlů a na vaření. Odvážlivci je mohou pít i samostatně.

Katalog

Detailní filtrování
Objem
Obsah alkoholu
Doba zrání
Značka
Země
Ročník
Druh rumu
Příchuť
Typ sudu
Druh likéru
Zobrazeno 1 – 20 z 512 položek
Zobrazit produktů na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 512 položek
Zobrazit produktů na stránku