Archiv aktualit

Austrian Empire – rumy spojující Evropu s Karibikem

12.2.2020

Rumy Austrian Empire jsou pozoruhodné nejen svou chutí a originální recepturou "navy" rumů, ale také svým příběhem. Pochází z britské destilerie Albert Michler a v našem článku se dozvíte, co mají společného s Českem, i s Karibikem.

Conde de Cuba – rumy oslavující historii Kuby

13.1.2020

Kubánské rumy Conde de Cuba vznikly na počest historického rozvoje ostrova pod španělskou korunou. V průběhu dějin jejich chuť i výrobu ovlivnily mnohé historické a politické změny, vše ovšem vedlo k tomu, aby se z nich dnes staly světově oblíbené kubánské rumy.

Dos Maderas – rumy zrající na dvou kontinentech

8.1.2020

Blendované rumy Dos Maderas za dobu svého zrání urazí pěkný kus cesty. Z Karibiku do jedné z největších vináren ve Španělsku, kde se nechávají dozrát podruhé. V článku vám navíc prozradíme, co znamenají čísla na lahvích a co mají s touto značkou společné mořské želvy.

Cartavio – průkopnické jihoamerické rumy z Peru

3.1.2020

Seznamte se s peruánskými rumy Cartavio, které dokazují, že i z této země mohou pocházet jedinečné prémiové destiláty se zajímavým příběhem a poctivou výrobou z lokálních surovin. Třešničkou na dortu je fakt, že zrají v kombinaci sudů, které pochází hned ze tří různých zemí. A jedna z nich je opravdu netypická!

Arcane - prvotřídní třtinové rumy z ostrova Mauricius

24.11.2019

Když se na ostrově Mauricius spojila láska k rumu s jednou z nejlepších cukrových třtin na světě, vznikl jedinečný rum Arcane. Prémiový zemědělský rum, který navazuje na staletou tradici a dokazuje, jak komplexní a bohatou chuť může poctivě zpracovaná třtina destilátu propůjčit.

Don Papa – filipínský rum se specifickou chutí

22.11.2019

Rumy Don Papa vás na první pohled zaujmou hravou lahví s etiketou plnou pozoruhodných detailů. Vynikají ale také svou chutí, ve které dominují vlastnosti jedné z nejlepších cukrových třtin na světě. Víte, kdo to vlastně byl Don Papa, podle něhož je tento prémiový rum pojmenován?

Bumbu – řemeslně vyráběné rumy z Barbadosu

21.11.2019

Bumbu rumy si vás získají opojnou sladkou chutí vanilky, banánů i tajné směsi koření. K jejich řemeslné výrobě podle tradiční receptury se využívá více než jeden druh třtiny a voda, o které si karibská konkurence může nechat jen zdát. Proč? Čtěte dál.

Diplomático rumy - proč jsou tak oblíbené?

30.10.2019

O venezuelských Diplomático rumech se říká, že je jedni milují a ti druzí je ještě neochutnali. Proč jsou tyto rumy, které sbírají jedno světové ocenění za druhým, tak oblíbené a co stojí za jejich mimořádnou kvalitou?

Plantation rumy - to nejlepší z koňaku a Karibiku

26.10.2019

Co se stane s rumem, když jej necháte zrát ve dvou klimatech a ve dvou typech sudů? Zakladatel Plantation rumů, Alexand Gabriel, odpověď našel a vy díky němu můžete ochutnat, jak lahodně a rozmanitě může chutnat Karibik.

Isautier - prvotřídní ovocné rumy

14.10.2019

V kvalitě a chutích rumů Isautier pocházejících z francouzského ostrova Réunion se odráží více než 170 let dlouhá rodinná tradice i hravé kombinace ovoce a koření. Kvalitu těchto lihovin dokazují i mnohá ocenění, která tyto rumy sbírají již od roku 1878.