Rum

Rum je alkoholický nápoj sladší chuti destilovaný ze šťávy cukrové třtiny nebo melasy. Ve francouzsky mluvících zemích mu říkají "Rhum", ve španělsky mluvících zase "Ron". Výroba rumu se zpravidla soustředí do oblastí, kde jsou vhodné podmínky pro pěstování cukrové třtiny. Za pomyslné centrum výroby rumů lze považovat Karibik, zejména pak ostrovy Kuba, Jamajka a Martinik. V každé destinaci, kde se rum vyrábí, mu místní přidávají trochu svého unikátního know-how, a i proto se dnes můžeme těšit z mimořádně široké nabídky rumů z nichž každý má svou unikátní chuť a unikátní příběh.

Rum Počet produktů: 547

Podkategorie

 • Novinky

  Rumové novinky

 • Akční nabídky

  Sledujte co máme momentálně v akci ať nepropasete jedinečnou příležitost

 • Dárková balení

  Sekce rumů je plná dárkových balení, ne jen se skleničkami, ale i balení ve speciálních kazetách ze dřeva, z kůže nebo v kufříku.

 • A-Z rumových značek

  Náš sortiment značek jemných destilátů, uvedených od A do Z. Zahrnuje názvy jako Plantation, Diplomatico, El Dorado rum nebo Zafra.

 • A-Z rumových zemí

  Každá země má své specifické klima a postupy výroby. Rozdělení dle zemí Vám pomůže při výběru toho pravého rumu. 

 • Výročí a narozeniny

  Možná si nejste jisti dárkem k výročí, k narozeninám, na svatbu. Tato kategorie Vám pomůže vybrat z toho nejlepšího co máme ověřeno našimi zákazníky.

 • Druhy rumu

  V této kategorii najdete rozlišení druhů podle barvy, zrání a výroby. Ovšem rumy se rozlišují ještě podle metody na španělské, anglické a francouzké. Španělské rumy bývají spíše sladší, plné vanilky, vyrobené z melasy a vyrábí se převážně na Kubě, Dominikánské republice, Panamě a v Jižní Americe. Anglické rumy se dělají tam kde dříve kolonizovali Angličané, převážně Jamajka, Barbados, Trinidad aj. Bývají drsnější, s vyšším obsahem alkoholu se závěrem do whisky. Francouzské rumy se vyrábí na Martiniku, Guadelupe, Reunionu. Jsou velmi kvalitní a jejich chuť je velmi čistá až koňaková.

 • Rumy dle oblastí

  Každá oblast je velmi specifická, díky svému podnebí ve kterém roste třtina. Tato kategorie Vám ukáže v jakých oblastech se rum vyrábí. Možná Vás překvapí, že to není jen Karibik.

 • TOP Značky rumů

  Nejoblíbenější značky rumů podle nejlepších barů na světě. 

 • TOP Rumové země

  Výběr nejoblíbenějších zemí, ve kterých se vyrábí rum. 

Katalog

Detailní filtrování
Objem
Obsah alkoholu
Doba zrání
Značka
Země
Ročník
Druh rumu
Příchuť
Typ sudu
Druh likéru
Zobrazeno 1 – 20 z 547 položek
Zobrazit produktů na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 547 položek
Zobrazit produktů na stránku