Likéry

Likér je sladký alkoholický nápoj, často ochucený ovocem, bylinkami, kořením či jinými plody a někdy smetanou. Slovo likér pochází z latinského liquifacere, což znamená rozpustit. To odkazuje na rozpouštění chuťových složek v alkoholu při přípravě likéru. Svět likérů je pestrý co do barev, tak co do způsobů, jimiž se vyrábějí a co do chutí. Likéry většinou nejsou stařené po dlouhou dobu, ale mohou při výrobě nějakou dobu „stát“, aby se jejich složky správně spojily. Výroba likérů počala před staletími, kdy se oddělily od bylinkářské medicíny, často připravované mnichy, tak jako Chartreuse či Benediktýnka. V Itálii byly likéry vyráběny již v 13. století.

Likéry

Podkategorie

 • Krémové likéry

  Je velmi obtížné vidět vedle nejznámějšího krémového likéru Baileys i jiné druhy krémových likérů. Ovšem díky jeho slávě se hodně výrobců dalo na výrobu likérů s různými příchutěmi. Ovoce, karamel, kokos, čokoláda, to jsou asi nejoblíbenější příchutě krémových likérů.

 • Ovocné likéry

  Ovocné likéry jsou velmi oblíbené mezi barmany. Nejznámějším výrobcem je jistě Bols ale i Grand Marnier. Nejoblíbenější příchutě jsou pomeranč, limeta a mandarinka. 

 • Bylinné likéry

  Mnoho bylinných likérů obsahují až desítky bylin a koření. Stále jsou považovány za elixíry zdraví, díky tomu že pomáhají léčit mnoho zdravotních neduhů. Bývají hořké s vysokým procentem alkoholu. 

 • Rumové likéry

  Rum je momentálně asi nejoblíbenější základ pro výrobu likérů. Téměř každý výrobce rumu produkuje i rumový likér. Mezi nejoblíbenější příchuť patří tradičně med, karamel, káva a vanilka.  

 • Whisky likéry

  Likéry na bázi whisky tu byli už velmi brzo. Skotové pili tradiční nápoj "Brose", který je na bázi whisky, medu a ovesných vloček po celá staletí. Zatímco nejznámější (non-smetana) whisky likér zůstává Drambuie, existuje spousta alternativ. 

 • Ostatní likéry

  V této sekci najdete některé nejpodivnější a nejkrásnější likéry z různých koutů světa. 

Katalog

Detailní filtrování
Objem
Obsah alkoholu
Značka
Země
Druh rumu
Druh whisky
Druh vodky
Příchuť
Druh ginu
Druh koňaku
Druh likéru
Zobrazeno 1 – 20 z 94 položek
Zobrazit produktů na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 94 položek
Zobrazit produktů na stránku