Archiv aktualit

Míchaní rumů

1.3.2018

Dnes si povíme něco o blendingu na přání a zaměříme se na společnost E&A Scheer, která stojí za mícháním rumů. Možná se i váš favorit narodil právě v této společnosti. Rumy jako je Pusser, Ron de Jeremy, Duppy Share jsou dnes již zvučnou značkou, málo kdo ale ví, že za nimi nestojí konkrétní lihovar.

Limitované edice Rumy #1

14.2.2018

Určitě každý, kdo má rád kvalitnější alkohol, zaregistroval spoustu tzv. limitovaných edic, které jsou lahvovány v omezeném počtu. Mydrinks si pro vás v tomto článku připravil menší přehled těch nejoblíbenějších.

Rum a moře: Historie grogu

8.11.2017

Muži byli vždy přitahováni touhou objevovat tajemný oceán. Vzhledem k tomu, že se plavební cesty stále více prodlužovaly, nastalo několik problémů. Jedním z největších problému bylo uchovat vodu tak, aby vydržela dlouhou a náročnou plavbu. Samotná voda se zkazila za velmi krátkou chvíli, víno a pivo vydrželo o něco déle, ale nebylo snadné vše získat v dostatečném množství.

Most: Napsali o nás

31.8.2017

Mostecko je úžasné místo pro podnikání, nabízí ideální startovací podmínky. „Jsou tu nízké pronájmy, levné skladovací prostory,“ říká mladý Mostečan Tomáš Čmolík. Stačí už jen vymyslet, v čem prorazit. Tomáš a jeho starší bratr Martin dovážejí do Česka nepřeberné množství rumů a stovky dalších druhů destilátů. „Také vína, kávu, čaj, barové vybavení a sklo a jako doplněk i výběrovou čokoládu,“ vyjmenovává sortiment Tomáš Čmolík. Rychle se s bratrem vypracovali a dnes zásobují sklady, které dodávají lahve do nejznámějších barů v Praze, jako je třeba Rum House v Žitné ulici.