Archiv aktualit

Jak se vyrábí gin

19.8.2019

Výroba každého ginu je do jisté míry zahalena tajemstvím. Každý výrobce si chrání svůj recept na unikátní spojení bylin a koření, kterých se k výrobě ginu používá až na 120 druhů. Stejně tak postupů při výrobě ginu existuje více. Jaké to jsou a jak se vyrábí kvalitní gin?

Jak pít gin

18.8.2019

Díky unikátnímu spojení různých chuťově zajímavých bylin a koření je popíjení kvalitního ginu vždy skutečným zážitkem. Výborně chutná čistý s ledem a plátkem citronu i v některých oblíbených míchaných koktejlech. Víte, jak gin správně pít, a jak si namíchat slavné Martini nebo drink Tom Collins?

Historie ginu

14.8.2019

Gin hrál v holandských i anglických dějinách mnoho důležitých rolí – od válečného nápoje na kuráž, urologického léku až po nejoblíbenější lihovinu šlechtické vrstvy. Vydejte se s námi poznat historii jalovcové lihoviny, která si získala svět.

Seznámení s ginem

13.8.2019

Gin je vskutku pozoruhodnou lihovinou. V jeho chuti se spojují tóny jalovcových bobulí s dalšími aromatickými bylinami a kořením. Nemluvě o specifických postupech při jeho výrobě. Víte, jaký je rozdíl mezi suchým ginem a tradičním typem jenever? Seznamte se s ginem, destilátem, který překvapivě nepochází z Anglie.

 

Jak pít vodku

11.8.2019

Vodka je výborná „univerzální“ lihovina, kterou lze pít samotnou nebo na desítky možných způsobů v oblíbených míchaných koktejlech. Kdo by neznal populární Cosmopolitan nebo Bloody Mary? Objevte, jak si vodku nejlépe vychutnat.

Výroba vodky

10.8.2019

I přes to, že je vodka známá jako lihovina, kterou lze vyrobit takřka z čehokoliv, za výrobou kvalitní vodky stojí mistrovské umění destilace a filtrace i zvolené suroviny. Ty jsou navíc pro každou zemi, kde se vodka typicky produkuje, tradičně rozdílné. Podívejte se s námi, jak a z čeho se vodka může vyrábět a co určuje její kvalitu.

Historie vodky

26.7.2019

Poznejte historii oblíbeného čirého destilátu – vodky. Asi žádné jiné lihovině netrvalo tak dlouho zbavit se nálepky "levného a nekvalitního alkoholu". Postupně si napříč ruskými dějinami budovala svou oblíbenost a nakonec se dočkala slávy i v západních zemích a po celém světě.

Seznamte se s vodkou – čirým pokladem Ruska

25.7.2019

Vodka je oblíbeným destilátem spojovaným především s Ruskem či skandinávskými a pobaltskými zeměmi, kde si ji rádi vychutnávají čistou. Svět ale dobyla především jako přísada mnoha oblíbených a lahodných míchaných koktejlů. Poznejte, z čeho se vodka vyrábí, a co z ní dělá tak unikátně univerzální lihovinu. 

Jak pít whisky

10.7.2019

Pití kvalitní whisky je skutečným obřadem, při kterém postupně objevujete všechny její chutě a vůně. Naučte se s námi whisky správně vychutnávat a vyvarujte se některých obvyklých chyb.

Jak a z čeho se vyrábí whisky

9.7.2019

Výroba whisky je složitým procesem, jehož výsledek ovlivňuje dodržení určitých postupů a technik nebo výběr surovin. Pojďte s námi krok za krokem zjistit, jak se skotská nebo irská whisky vyrábí.