Archiv aktualit

Diplomático – jedny z nejvíce oceňovaných rumů na světě. Proč jsou tak oblíbené?

30.10.2019

O venezuelských Diplomático rumech se říká, že je jedni milují a ti druzí je ještě neochutnali. Proč jsou tyto rumy, které sbírají jedno světové ocenění za druhým, tak oblíbené a co stojí za jejich mimořádnou kvalitou?

Plantation rumy aneb Když se spojí to nejlepší z koňaku a Karibiku

26.10.2019

S Plantation rumy zjistíte, jak lahodně a rozmanitě může chutnat Karibik. Víte, že již od založení značky Alexandrem Gabrielem prochází dvojím procesem zrání?

Rumy Isautier v sobě spojují tradiční rodinou recepturu i ovocné chutě

14.10.2019

V kvalitě a chutích rumů Isautier pocházejících z francouzského ostrova Réunion se odráží více než 170 let dlouhá rodinná tradice i hravé kombinace ovoce a koření. Kvalitu těchto lihovin dokazují i mnohá ocenění, která tyto rumy sbírají již od roku 1878.

Jak se vyrábí gin

19.8.2019

Výroba každého ginu je do jisté míry zahalena tajemstvím. Každý výrobce si chrání svůj recept na unikátní spojení bylin a koření, kterých se k výrobě ginu používá až na 120 druhů. Stejně tak postupů při výrobě ginu existuje více. Jaké to jsou a jak se vyrábí kvalitní gin?

Jak pít gin

18.8.2019

Díky unikátnímu spojení různých chuťově zajímavých bylin a koření je popíjení kvalitního ginu vždy skutečným zážitkem. Výborně chutná čistý s ledem a plátkem citronu i v některých oblíbených míchaných koktejlech. Víte, jak gin správně pít, a jak si namíchat slavné Martini nebo drink Tom Collins?

Historie ginu

14.8.2019

Gin hrál v holandských i anglických dějinách mnoho důležitých rolí – od válečného nápoje na kuráž, urologického léku až po nejoblíbenější lihovinu šlechtické vrstvy. Vydejte se s námi poznat historii jalovcové lihoviny, která si získala svět.

Seznámení s ginem

13.8.2019

Gin je vskutku pozoruhodnou lihovinou. V jeho chuti se spojují tóny jalovcových bobulí s dalšími aromatickými bylinami a kořením. Nemluvě o specifických postupech při jeho výrobě. Víte, jaký je rozdíl mezi suchým ginem a tradičním typem jenever? Seznamte se s ginem, destilátem, který překvapivě nepochází z Anglie.

 

Jak pít vodku

11.8.2019

Vodka je výborná „univerzální“ lihovina, kterou lze pít samotnou nebo na desítky možných způsobů v oblíbených míchaných koktejlech. Kdo by neznal populární Cosmopolitan nebo Bloody Mary? Objevte, jak si vodku nejlépe vychutnat.

Výroba vodky

10.8.2019

I přes to, že je vodka známá jako lihovina, kterou lze vyrobit takřka z čehokoliv, za výrobou kvalitní vodky stojí mistrovské umění destilace a filtrace i zvolené suroviny. Ty jsou navíc pro každou zemi, kde se vodka typicky produkuje, tradičně rozdílné. Podívejte se s námi, jak a z čeho se vodka může vyrábět a co určuje její kvalitu.

Historie vodky

26.7.2019

Poznejte historii oblíbeného čirého destilátu – vodky. Asi žádné jiné lihovině netrvalo tak dlouho zbavit se nálepky "levného a nekvalitního alkoholu". Postupně si napříč ruskými dějinami budovala svou oblíbenost a nakonec se dočkala slávy i v západních zemích a po celém světě.