Archiv aktualit

Appleton Estate - Rumová recenze

15.2.2019

Byla to skvělá změna, tak lze nazvat večer plný rumu, který se konal  1.2.2019 u nás na Mydrinks.cz. Téma bylo jasné, zařadit do degustace co nejvíce premiových kousků.

Voňavý výlet za Barcelo rumem

13.8.2018

„Dominika“, která leží na východě ostrova Hispaniola, byla objevena 6. prosince 1492. Byl to právě Kryštof Kolumbus, španělský objevitel, který jako první přivezl cukrovu třtinu do tohoto „Nového světa“.

Míchaní rumů

1.3.2018

Dnes si povíme něco o blendingu na přání a zaměříme se na společnost E&A Scheer, která stojí za mícháním rumů. Možná se i váš favorit narodil právě v této společnosti. Rumy jako je Pusser, Ron de Jeremy, Duppy Share jsou dnes již zvučnou značkou, málo kdo ale ví, že za nimi nestojí konkrétní lihovar.

Limitované edice Rumy #1

14.2.2018

Určitě každý, kdo má rád kvalitnější alkohol, zaregistroval spoustu tzv. limitovaných edic, které jsou lahvovány v omezeném počtu. Mydrinks si pro vás v tomto článku připravil menší přehled těch nejoblíbenějších.

Rum a moře: Historie grogu

8.11.2017

Muži byli vždy přitahováni touhou objevovat tajemný oceán. Vzhledem k tomu, že se plavební cesty stále více prodlužovaly, nastalo několik problémů. Jedním z největších problému bylo uchovat vodu tak, aby vydržela dlouhou a náročnou plavbu. Samotná voda se zkazila za velmi krátkou chvíli, víno a pivo vydrželo o něco déle, ale nebylo snadné vše získat v dostatečném množství.

Most: Napsali o nás

31.8.2017

Mostecko je úžasné místo pro podnikání, nabízí ideální startovací podmínky. „Jsou tu nízké pronájmy, levné skladovací prostory,“ říká mladý Mostečan Tomáš Čmolík. Stačí už jen vymyslet, v čem prorazit. Tomáš a jeho starší bratr Martin dovážejí do Česka nepřeberné množství rumů a stovky dalších druhů destilátů. „Také vína, kávu, čaj, barové vybavení a sklo a jako doplněk i výběrovou čokoládu,“ vyjmenovává sortiment Tomáš Čmolík. Rychle se s bratrem vypracovali a dnes zásobují sklady, které dodávají lahve do nejznámějších barů v Praze, jako je třeba Rum House v Žitné ulici.