Archiv aktualit

Seznámení s whisky

10.7.2019

Whisky je nejstarší známý sudový destilát, který má svůj původ ve Skotsku. Zraje v sudech alespoň tři roky a má kolem 40 % alkoholu. Seznamte se s touto unikátní lihovinou a objevte, co stojí za její unikátní chutí.

Historie whisky

10.7.2019

Historické počátky whisky je velice obtížné určit. Je to z jednoho prostého důvodu – Skotové tvrdí, že to oni dali whisky světu, Irové tvrdí přesný opak. V každém případě si její výroba prošla v histroii mnohými zvraty i zajímavými milníky.

Jak a z čeho se vyrábí whisky

10.7.2019

Výroba whisky je složitým procesem, jehož výsledek ovlivňuje dodržení určitých postupů a technik nebo výběr surovin. Pojďte s námi krok za krokem zjistit, jak se skotská nebo irská whisky vyrábí.

Jak pít whisky

10.7.2019

Pití kvalitní whisky je skutečným obřadem, při kterém postupně objevujete všechny její chutě a vůně. Naučte se s námi whisky správně vychutnávat a vyvarujte se některých obvyklých chyb.

Výroba rumu aneb Cesta cukrové třtiny do dubových sudů

28.6.2019

Jak pít rum

28.6.2019

Popíjení kvalitního prémiového rumu je nevšedním zážitkem, který je nutné si náležitě vychutnat. Důležité je zvolit správný typ sklenice i postup degustace. Připravte se, koncert chutí, vůní a barev právě začíná.

Historie rumu

15.6.2019

S historií rumu se pojí příběhy prvních objevitelů a obchodníků, otroků pracujících na plantážích i pirátů a námořníků. Objevte s námi pozoruhodnou a zajímavou historii tohoto destilátu, jehož kořeny sahají až do evropských koloniálních výprav.

Rum – seznamte se s tekutým zlatem Karibiku

14.6.2019

Rum je jedním z nejznámějších druhů alkoholu. Jedná se o nápoj destilovaný ze šťávy cukrové třtiny nebo melasy. V jeho chuti se ukrývá hřejivost slunečních paprsků z karibských pláží i dobrodružství pirátských příběhů. Seznamte se s tímto výjimečným nápojem mnoha podob, který si podmanil celý svět.

Appleton Estate - Rumová recenze

15.2.2019

Byla to skvělá změna, tak lze nazvat večer plný rumu, který se konal  1.2.2019 u nás na Mydrinks.cz. Téma bylo jasné, zařadit do degustace co nejvíce premiových kousků.

Voňavý výlet za Barcelo rumem

13.8.2018

„Dominika“, která leží na východě ostrova Hispaniola, byla objevena 6. prosince 1492. Byl to právě Kryštof Kolumbus, španělský objevitel, který jako první přivezl cukrovu třtinu do tohoto „Nového světa“.