Archiv aktualit

Žufánek – špičkové destiláty z rodinného lihovaru

20.3.2020

Špičkové lihoviny z dílny Žufánků jsou nejen na našem trhu legendou. Seznamte se s rodinným lihovarem, který produkuje jedny z nejlepších ovocných a bylinných destilátů a odhalte s námi tajemství jejich úspěchu.

Takamaka – prémiové rumy ze Seychel

19.3.2020

Seznamte se s Takamaka rumy, které vznikly, aby splnily sen jednoho muže i oslavily obyvatele Seychel. Jejich výjimečnou chuť utváří sama příroda rajského ostrova Mahé i zelená šťáva místní cukrové třtiny.

Appleton Estate – nejstarší jamajské rumy s "terrior"

18.3.2020

Poznejte s námi rumy Appleton Estate, které se vyrábí v nejstarší fungující palírně na Jamajce. Odhalte, jaké zajímavé detaily stojí za jejich výjimečnou přírodní chutí a jak jejich kvalitu ovlivňuje unikátní terrior.

Legendario – unikátní sladké rumy z Havany

14.2.2020

Havanské rumy Legendario jsou oblíbené a známé po celém světě. Aby taky ne, když se krátce po svém uvedení na trh staly jedněmi ze 3 nejlepších kubánských rumů. Seznamte se se značkou Legendario, která svou chutí i designem lahví ztělesňuje celého ducha Kuby.

Espero – dominikánské rumy plné naděje

13.2.2020

Rumy Espero vznikly na počest samotného objevení dnešní Dominikánské republiky, odkud také pochází. V lahvích, které na první pohled lákají barevnými etiketami, se ukrývají exkluzivní blendované rumy a rumové elixíry, které rozhodně stojí za pozornost.

Austrian Empire – rumy spojující Evropu s Karibikem

12.2.2020

Rumy Austrian Empire jsou pozoruhodné nejen svou chutí a originální recepturou "navy" rumů, ale také svým příběhem. Pochází z britské destilerie Albert Michler a v našem článku se dozvíte, co mají společného s Českem, i s Karibikem.

Conde de Cuba – rumy oslavující historii Kuby

13.1.2020

Kubánské rumy Conde de Cuba vznikly na počest historického rozvoje ostrova pod španělskou korunou. V průběhu dějin jejich chuť i výrobu ovlivnily mnohé historické a politické změny, vše ovšem vedlo k tomu, aby se z nich dnes staly světově oblíbené kubánské rumy.

Dos Maderas – rumy zrající na dvou kontinentech

8.1.2020

Blendované rumy Dos Maderas za dobu svého zrání urazí pěkný kus cesty. Z Karibiku do jedné z největších vináren ve Španělsku, kde se nechávají dozrát podruhé. V článku vám navíc prozradíme, co znamenají čísla na lahvích a co mají s touto značkou společné mořské želvy.

Cartavio – průkopnické jihoamerické rumy z Peru

3.1.2020

Seznamte se s peruánskými rumy Cartavio, které dokazují, že i z této země mohou pocházet jedinečné prémiové destiláty se zajímavým příběhem a poctivou výrobou z lokálních surovin. Třešničkou na dortu je fakt, že zrají v kombinaci sudů, které pochází hned ze tří různých zemí. A jedna z nich je opravdu netypická!

Arcane - prvotřídní třtinové rumy z ostrova Mauricius

24.11.2019

Když se na ostrově Mauricius spojila láska k rumu s jednou z nejlepších cukrových třtin na světě, vznikl jedinečný rum Arcane. Prémiový zemědělský rum, který navazuje na staletou tradici a dokazuje, jak komplexní a bohatou chuť může poctivě zpracovaná třtina destilátu propůjčit.