Archiv aktualit

Conde de Cuba – rumy oslavující historii Kuby

13.1.2020

Kubánské rumy Conde de Cuba vznikly na počest historického rozvoje ostrova pod španělskou korunou. V průběhu dějin jejich chuť i výrobu ovlivnily mnohé historické a politické změny, vše ovšem vedlo k tomu, aby se z nich dnes staly světově oblíbené kubánské rumy.

Dos Maderas – rumy zrající na dvou kontinentech

8.1.2020

Blendované rumy Dos Maderas za dobu svého zrání urazí pěkný kus cesty. Z Karibiku do jedné z největších vináren ve Španělsku, kde se nechávají dozrát podruhé. V článku vám navíc prozradíme, co znamenají čísla na lahvích a co mají s touto značkou společné mořské želvy.

Cartavio – průkopnické jihoamerické rumy z Peru

3.1.2020

Seznamte se s peruánskými rumy Cartavio, které dokazují, že i z této země mohou pocházet jedinečné prémiové destiláty se zajímavým příběhem a poctivou výrobou z lokálních surovin. Třešničkou na dortu je fakt, že zrají v kombinaci sudů, které pochází hned ze tří různých zemí. A jedna z nich je opravdu netypická!

Arcane - prvotřídní třtinové rumy z ostrova Mauricius

24.11.2019

Když se na ostrově Mauricius spojila láska k rumu s jednou z nejlepších cukrových třtin na světě, vznikl jedinečný rum Arcane. Prémiový zemědělský rum, který navazuje na staletou tradici a dokazuje, jak komplexní a bohatou chuť může poctivě zpracovaná třtina destilátu propůjčit.

Don Papa – filipínský rum se specifickou chutí

22.11.2019

Rumy Don Papa vás na první pohled zaujmou hravou lahví s etiketou plnou pozoruhodných detailů. Vynikají ale také svou chutí, ve které dominují vlastnosti jedné z nejlepších cukrových třtin na světě. Víte, kdo to vlastně byl Don Papa, podle něhož je tento prémiový rum pojmenován?

Bumbu – řemeslně vyráběné rumy z Barbadosu

21.11.2019

Bumbu rumy si vás získají opojnou sladkou chutí vanilky, banánů i tajné směsi koření. K jejich řemeslné výrobě podle tradiční receptury se využívá více než jeden druh třtiny a voda, o které si karibská konkurence může nechat jen zdát. Proč? Čtěte dál.

Diplomático rumy - proč jsou tak oblíbené?

30.10.2019

O venezuelských Diplomático rumech se říká, že je jedni milují a ti druzí je ještě neochutnali. Proč jsou tyto rumy, které sbírají jedno světové ocenění za druhým, tak oblíbené a co stojí za jejich mimořádnou kvalitou?

Plantation rumy - to nejlepší z koňaku a Karibiku

26.10.2019

Co se stane s rumem, když jej necháte zrát ve dvou klimatech a ve dvou typech sudů? Zakladatel Plantation rumů, Alexand Gabriel, odpověď našel a vy díky němu můžete ochutnat, jak lahodně a rozmanitě může chutnat Karibik.

Isautier - prvotřídní ovocné rumy

14.10.2019

V kvalitě a chutích rumů Isautier pocházejících z francouzského ostrova Réunion se odráží více než 170 let dlouhá rodinná tradice i hravé kombinace ovoce a koření. Kvalitu těchto lihovin dokazují i mnohá ocenění, která tyto rumy sbírají již od roku 1878.

Jak se vyrábí gin

19.8.2019

Výroba každého ginu je do jisté míry zahalena tajemstvím. Každý výrobce si chrání svůj recept na unikátní spojení bylin a koření, kterých se k výrobě ginu používá až na 120 druhů. Stejně tak postupů při výrobě ginu existuje více. Jaké to jsou a jak se vyrábí kvalitní gin?