Tichá vína dle druhu Počet produktů: 73

Podkategorie

  • Bílá vína

    Bílé víno se vyrábí z bílých, ale i červených a modrých bobulí vinné révy. K rozmanitosti vín přispívá vyzrálost hroznů, jejich původ z jednotlivých odrůd  a oblastí, jakož i způsob jejich výroby. Současné bílé víno je vyráběno tak, že pouze jen v některých výjimkách je vhodné jej skladovat a konzumovat i po několika letech. Většina bílých vín je tedy vyrobena k okamžité spotřebě. Pro skutečné vychutnání si bílého vína je zapotřebí víno vychladit na 10 - 12 °C. K nejoblíbenějším odrůdám patří, Chardonnay, Sauvignon blanc, Ryzlink vlašský a rýnský, Muškát moravský, Tramín červený, Pálava a Rulandské bílé a šedé. Bohužel některé vynikající odrůdy mizí a jsou neprávem opomíjeny jako Sylvánské zelené, nebo Neuburské.

  • Červená vína

    Červená vína vždy byla, stále jsou a budou, chloubou vinařů. Červené víno se vyrábí výhradně z modrých odrůd vinné révy. Tato vína představují rozsáhlou kategorii, z níž si můžete vybrat lehké červené víno téměř bez tříslovin, až po výrazná vína vhodná pro dlouholeté zrání.  Červené víno bychom měli podávat při teplotě 12 - 18 °C, přičemž byste si měli pamatovat, že čím těžší červené víno budete podávat, tím teplejší by mělo být. Červených odrůd je velice mnoho, k těm nejoblíbenějším odrůdám v tuzemsku patří Rulandské modré, Cabernet Sauvignon, Svatovavřinecké a Modrý portugal. Ve světě to je Merlot, Malbec, Shiraz, a další nepřeberné množství odrůd, které jsou pro každou zemi typické. Oblíbené jsou i různé směsi tzv. Cuvée.

  • Růžová vína

    Růžové víno je přírodní suché víno vyráběné z hroznů modrých odrůd. Růžové víno se vyrábí shodným postupem jako víno červené, ale vyluhování barviva ze šlupek do vinného moštu při výrobě trvá pouze krátkou dobu. Obecně platí, že všechna růžová vína se chladí o něco více než bílá. Dá se říci, že hlavním posláním růžového vína je osvěžení během letní sezóny.

Katalog

Detailní filtrování
Objem
Obsah alkoholu
Značka
Země
Ročník
Druh vína
Cukernatost vína
Zobrazeno 1 – 20 z 73 položek
Zobrazit produktů na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 73 položek
Zobrazit produktů na stránku