Whisky

Whisky je destilovaný alkoholický nápoj vyráběný z obilí. Podle místních zvyklostí a lokality výroby se nejčastěji setkáváme s whisky vyrobenou z ječmene, žita, pšenice či kukuřice. Slovo whisky vzniklo poangličtěním gaelského spojení uisge beatha - doslova "voda života". Irové a Američané svou "vodu života" historicky označují jako "Whiskey", zatímco Skotsko, Kanada, Japonsko a ostatní světové země používají tradiční označení "Whisky".

Whisky Počet produktů: 314

Podkategorie

 • Novinky

  Whisky novinky

 • Akční nabídky
 • Dárková balení
 • A-Z značek whisky
 • Výročí a narozeniny
 • Skotská whisky

  Za skotskou whisky, jak již název napovídá, se mohou vydávat pouze whisky, které byly destilovány přímo ve Skotsku, a to za jasně určených podmínek a zákonů týkajících se výroby místní whisky. Skotská whisky je světoznámým pojmem, vyváží se do všech koutů světa a má image toho nejlepšího, co lze milovníkům whisky nabídnout. Dlouhá historie výroby skotské whisky, která se již stala místní kulturou, zajišťuje dlouhodobý kvalitativní standard. V současnosti jsou nejznámější dvě verze skotské whisky - čistá sladová "Single malt whisky" a míchaná "Blended whisky".

 • Irská whiskey

  Irská whiskey, dříve nejpopulárnější alkoholický nápoj na světě, zažívá po propadu poptávky během 20. století v posledních letech velkolepé obrození. V roce 1890 se Irové pyšnili více než 30 palírnami whiskey, o století později jim zbyly pouze 3. Irská whiskey se od skotské liší v tom, že v irských sladovnách se nepoužívá rašelinový oheň k vysoušení sladu. Důsledkem toho jsou irské whiskey méně aromatické a zcela bez kouřového tónu. Původně byla irská whiskey vyráběna pouze destilováním sladu, před 150 lety se však kvůli vysokým daním začal u některých whiskey do sladu přimíchávat surový ječmen. Výsledkem je vznik specificky irského druhu whiskey "Single Pot Still Whiskey".

 • Americká whiskey

  Ve Spojených státech vždy whiskey vyráběli po svém, aniž by příliš dbali na skotské či irské tradice. Historii americké whiskey začali psát první kolonizátoři nového světa a v průběhu několika staletí se jejich whiskey probojovala mezi nejpopulárnější whisky světa. Americká whiskey je nejčastěji vyráběna z kukuřice či žita a na rozdíl od ostatních zemí zraje ve zcela nových zevnitř vypálených či nevypálených dubových sudech. Díky tomu získává svou charakteristickou kouřově dřevitou chuť.

 • Světová whisky

  V kategorii světových whisky sdružujeme whisky z celého světa kromě tří nejznámějších zemí - Skotska, Irska a USA. Vybírat zde můžete z pestré škály rozličných whisky především z Japonska, Kanady, Taiwanu či Německa. Mezi nejznámější značky zde patří whisky Nikka, Kavalan, Zuidam či Slyrs.

Katalog

Detailní filtrování
Objem
Obsah alkoholu
Doba zrání
Značka
Země
Ročník
Druh whisky
Příchuť
Typ sudu
Zobrazeno 1 – 20 z 314 položek
Zobrazit produktů na stránku
Zobrazeno 1 – 20 z 314 položek
Zobrazit produktů na stránku