Siboney - dominikánské rumy pro Američany

Siboney jsou klíčovým symbolem rumových dějin v Dominikánské republice. A stejně tak ikonickými karibskými rumy, které se podle tradičních kubánských metod vyráběly ve Spojených státech. Jak se do Ameriky dostaly, a jak se dnes vyrábí, se dočtete v našem článku.

Nejstarší rumy z dominikánského hlavního města Santo Domingo

Rumy Siboney se zrodily v roce 1920. Původem španělská rodina Cochón Calvo právě otevřela na západním břehu řeky Rio Ozama, jež protéká městem Santo Domingo, palírnu "La Colón". Jednalo se o vůbec první palírnu rumu v hlavním městě Dominikánské republiky. A tak se začala psát dlouhá historie jednoho z nejstarších dominikánských rumů a úplně nejstaršího rumu pocházejícího z města Santo Domingo (tím nejstarším, dodnes vyráběným, je pro zajímavost konkrétně lahev Siboney Reserva Especial).

 siboney, rum, dominikánský rum

Siboney - tradiční kubánské rumy pro americké zákazníky

Destilerie již od samého počátku produkovala pouze vysoce kvalitní rumy a obchodní značka Siboney se velmi rychle stala oblíbeným klenotem portfolia této rodinné společnosti.

Ve 30. letech 20. století byly Siboney představeny ve Spojených státech s výjimečnou obchodní vizí, za kterou mimo jiné stál kubánský rumový mistr Señor Alvare. Myšlenkou bylo vyrábět pod značkou Siboney tradiční karibské rumy podle původních kubánských metod s autentickými surovinami přímo v Americe, aby zdejší zákazníci nemuseli platit vysoké daně ani vyšší cenu kvůli dovozu.

Oceňované rumy za dostupné ceny. K samotnému popíjení i do koktejlů

Dnes jsou prémiové a oceňované rumy Siboney lahvovány v palírně Bodegas Cochón-Calvo, S.A. v Dominikánské republice. Destilují se pomocí moderních postupů, avšak se zachováním původní receptury a kouzlo chuti tvoří ta nejlepší dominikánská třtina. Jen díky tomu dosahují Siboney vysokých standardů kvality. Rumy této značky zrají minimálně 14 měsíců, většina z nich v amerických sudech z bílého dubu, ve kterých dříve odpočíval bourbon.

V produktové řadě značky najdete výborné dominikánské rumy za velice dostupné ceny. Jsou ideální do koktejlů i k samotnému popíjení. Mezi rumy Siboney můžete vybírat z rumového likéru N°34, ze straženého tmavého 8letého Siboney Reserva Especial, jantarového Siboney Anejo, který zraje 4-5 let, i bílého rumu.

 

Užitečné odkazy z článku: Karibské rumy, Dominikánské rumySiboney rumy, Bílé rumy