IAS - Dictador

Pokud hledáte článek o opravdu dobrém rumu, tak jste tu správně. Nově na našich stránkách najdete aktuality a recenze rumů, které jsme měli ve streamu. V novém roce se musíme ohlédnout zpět a vypíchnout opravdu povedený kousek. Před koncem roku 2021 se nám do Mydrinks dostalo na stůl nezávislé plnění Dictadoru pod značkou IAS - Iconic Art Spirits. Jaký byl najdete níže v recenzi.

Kdo jsou IAS? - Iconic Art Spirits

Ze stejného kurníku, ale úplně jiný rum, tak by se dalo v kostce popsat nezávislé plnění IAS. Iconic řídí stejná hrstka lidí, kteří stojí za oficiální značkou Dictadoru. Může se zdát, že to je opět další série rumů v nekonečné produktové řadě Dictadoru, ale pokud chceme opravdu pochopit o co se snaží, musíme mít v ruce jednu láhev!

Jedná o opravdový chuťový zážitek, který dle našeho názoru nejde úplně zhmotnit v klasickém portfóliu značky. Proč ptáte se? Jednoduše 15let starý rum /10 ex bourbon / 3 ex sherry / 2 ex port. v sudové síle 58%. Pokud by toto naplnil do svých lahví samotný Dictador, tak by láhev stále daleko víc, než plnění od nového bottlera. Tato nezávislá větev nám dává možnost ochutnat opravdu zajímavé sudové kousky.

IAS 15yo 58% 

Sudová sílá vás pohltí! Pokud má být tato recenze pochvalná, musí to tak znít! Intenzita vůní a chutí, kterou nám zprostředkoval právě IAS 58% jsme tu dlouho něměli. Dlooho, protože tuto práci děláme 10 let a máme orpavdu nachutnáno :) 

Chuť je plná a závěr výrazný se skvělou chutí po porském. Pokud hledáte rum, který bude nezapomenutelný, tak je právě IAS 58% to pravé pro vás. Neotálejte dlouho, není jich mnoho.

 

Celkové hodnocení naší redakce :)   9/10  

 

IAS 11yo 40%

Iconic s menším rozpočem, tak by se dal nazvat mladší bráška sudové síly. IAS 11yo. je zkrátka a dobře lěvnější, protože je naředěný na klasických 40%. Ovšem to nic nemění na tom, že se jedná o skvělý kousek opravdu dobrého rumu. Pokud Dictador něco umí, tak to jsou HIGH END rumy. Sudová síla je opravdu pro experty, kteří chtějí další rumový zážitek už v tak nepřeberném množství chutí a vůní. Tento rum leží někde mezi "úplně bomba" a "skvělý rum. Přidaný bonus je ten, že se ho nemusí bát začátečnící, protože má přijemných 40%.

Chuť je o poznaní jemnější než u výrazné 58% varinaty. Skvěle zde funguje 10 let po bourbonu a 1 rok po portském. 

 

Celkové hodnocení naší redace 8/10

 

Užitečné odkazy z článku: Dictador rumy, Dictador, Dictador rum, IAS, Iconic Art Spirits, Rumy