Espero – dominikánské rumy plné naděje

Exkluzivní rumy Espero v sobě kombinují romantické představy o zasluněném Karibiku, luxus i něco o kapku speciálnějšího. Ať už dáváte přednost vyzrálým ročníkovým rumům, nebo sladším ochuceným rumovým likérům, bohatá chuť rumů Espero je zajímavá stejně tak, jako historie Dominikánské republiky, s níž má tato značka blendovaných destilátů mnoho společného.

Příběh objevitele Balboa na pozadí značky Espero

Značka Espero je spjatá se španělským guvernérem, objevitelem a dobrodruhem jménem Vasco Núnez de Balboa, který byl prvním Evropanem, jež na svých námořních výpravách dosáhl Pacifického oceánu. Cílem jeho cest byl doposud neprozkoumaný Nový Svět. Po několika výpravách se v roce 1500 usadil na ostrově, který byl tehdy znám jako Hispanola. Dnes je to Dominikánská republika

Espero neboli naděje

Na jeho počest vznikly tyto výjimečné dominikánské rumy. Byly pojmenovány výrazem "espero", což ve starošpanělském slangu znamená "naděje". Jako naděje, která vedla Vasca napříč celým světem a dovedla jej k objevení dnešního Karibiku. A jako naděje na nezapomenutelný zážitek z ochutnávání tohoto kvalitního rumu. Podle výrobců jsou totiž Espero rumy určené všem, kteří si umí vychutnávat něco výjimečného.

rum espero, espero balboa

 

Exkluzivní blendované rumy kubánských mistrů

Blendované rumy Espero se destilují a nechávají vyzrát k dokonalosti podle tradičních dominikánských metod. Vyznačují se širokou paletou různých druhů, které už z dálky bezpečně poznáte díky různě barevným etiketám.

Ročníkové rumy této značky se za dohledu kubánského mistra exkluzivně blendují především z dominikánských a barbadoských rumů, ale také z rumů pocházejících z dalších okolních karibských států, jako jsou například Jamajka, Guyana nebo Trinidad. Za zmínku stojí oblíbený rum Espero Balboa, který nese jméno zmíněného španělského dobrodruha a objevitele.

Espero nabízí i rumové likéry a elixíry

Stejně tak kvalitní a chuťově zajímavé jsou sladší ochucené rumové likéry a elixíry řady Espero Creole. Míchají se z prvotřídních rumů a přírodních šťáv. Jsou skvělé jako aperitivy nebo digestivy, i jako lahodná součást mnoha rumových koktejlů. Vybírat můžete z příchutí jako je kokos, káva nebo karibský pomeranč.