Beach House – špičkové kořeněné rumy z Mauricia

Pokud existují nějaké rumy, které vám dokáží navodit atmosféru prolenošeného dne na pláži, se skvělým koktejlem v ruce a jen v té nejlepší společnosti, pak jsou to Karibské rumy Beach House pocházející z Mauricia. Nebo tak to o nich alespoň jejich výrobci říkají.

Rumy Beach House vykouzlí atmosféru tropického ráje i u vás doma

Jak jsme již napověděli, aromatické rumy s všeříkajícím názvem Beach House vznikly na tropickém ostrově Mauricius. Konkrétně v regionu Pampelmousses, který se nachází v severozápadní části ostrova a již v historii byl důležitou "třtinovou" oblastí.

V jejich výrazné, přesto jemné chuti se zrcadlí vše krásné, co tento ostrov nabízí. Sladká kořeněná chuť místních bylin a koření, čistota bílých karibských pláží a tyrkysové průzračné vody i dny zalité sluncem. A samozřejmě prvotřídní mauricijská cukrová třtina, která roste na okolních plantážích. 

beach house, mauricius, rum

Za kvalitou Beach House hledejte vulkanickou půdu i blend dvou druhů rumu

Díky vulkanické půdě a tropickému klimatu se na Mauriciu pěstuje cukrová třtina té nejvyšší kvality. Základ Beach House potom tvoří blend dvou druhů rumu – tradiční z melasy smíchaný s agricole rumem vyráběným z čerstvé třtinové šťávy – které se společně nechávají zrát v dubových sudech.

Během zrání se unikátní vlastnosti těchto svou rumů spojují v chuťově harmonický celek, v němž hlavní roli hrají kořenité tóny podtržené sladkým tropickým profilem. Zkrátka, rumy Beach House patří mezi kořeněnými rumy k naprosté špičce. 

Aromatické kořeněné rumy, které si budete chtít vychutnávat samotné, i v drincích

Prodávají se v hranatější designové lahvi, jejíž etiketa má připomínat křídou nadepsanou tabulovou vývěsku u nějakého plážového baru, kde lidé popíjí barevné drinky a při západu slunce si vychutnávají to nejlepší, co místní příroda nabízí. A přesně takovou uvolněnou atmosféru mají rumy Beach House vyvolávat. Jak sami jejich výrobci dále uvádí, rumy Beach House jsou skvělou volbou pro všechny, kteří si umí s přáteli vychutnávat nejen život, ale také aromatické rumy se sladkou kořeněnou chutí.

V portfoliu značky najdete zlatavý kořeněný rum, i rum bílý. Beach House si díky pečlivému výběru surovin vychutnáte samotné, skvěle se ale hodí i do koktejlů. Doporučujeme vyzkoušet s ananasovým džusem, který ideálně vyzdvihne sladké tóny rumu, nebo se zázvorem, který drinkům dodá o špetku více pikantnosti. 

 

Užitečné odkazy z článku: Karibské rumyRumy z ostrova Mauricius, Beach House rumy, Spiced rumy, Bílé rumy