Nikka All Malt Blended Whisky 0,7LZobrazit větší

Nikka All Malt Blended Whisky 0,7L

0,7L / 40% / Dárkové balení

Nikka All Malt Blended Whisky 0,7L pochází z Japonska. V r. 1918 odjel Masataka Taketsuru pocházející z rodiny výrobců saké studovat chemii a technologii na univerzitu v Glasgow. O dva roky později se vrátil do Japonska se skotskou manželkou a láskou k whisky.

Více informací

899 Kč s DPH742,98 Kč bez DPH

Dopravné: od 99Kč

Dostupnost: Dočasně vyprodáno

Zboží je u všech našich dodavatelů dočasně vyprodáno. Termín opětovného naskladnění není znám. V případě zájmu je možné zboží předobjednat.

Více informací

Nikka All Malt Blended Whisky 0,7L pochází z Japonska. V r. 1918 odjel Masataka Taketsuru pocházející z rodiny výrobců saké studovat chemii a technologii na univerzitu v Glasgow. O dva roky později se vrátil do Japonska se skotskou manželkou a láskou k whisky. V r. 1923 vstoupil do společnosti chystající se vyrábět první japonskou whisky (palírna Yamazaki, výroba spuštěna v r. 1924), v r. 1934 se osamostatnil a založil vlastní palírnu Nikka - současného výrobce single malt whisky. V Evropě se větší zájem o japonskou whisky probudil po r. 2001, kdy japonská whisky vyhrála cenu časopisu Whisky Magazine. Japonské whisky nabízejí zajímavé srovnání mezi skotskou whisky a americkým bourbonem. All-sladové whisky, vyrobené ze samotného ječmene a smíšených sladů vyzrálé přes delší dobu, je obdařená hlubokou lahodnou vůní a chutí.

Do vašeho baru doporučujeme