Rumy Isautier v sobě spojují tradiční rodinou recepturu i ovocné chutě

Rumy Isautier se již více než 170 let vyrábí ve stejnojmenné palírně, která má svůj původ na francouzském ostrově La Réuninon, což ve francouzštině znamená "spojený". A právě spojení je to, co dělá tuto značku tak výjimečnou - ať už hovoříme o dlouholeté rodinné tradici a spolupráci, nebo o spojování kvalitního rumu s neobvyklými chutěmi ovoce a koření.

Historie Isautier rumů

Za příběhem těchto rumů stojí bratři Louis a Charles Isautierovi, kteří v roce 1832 přijeli na ostrov Réunion, kterému se v té době říkalo Bourbon. Rozlehlá pole s cukrovou třtinou, množství na tehdejší dobu moderních mlýnů i vlivná spojenectví jim zde umožnila o několik let později, v roce 1845, založit první palírnu rumu.

Po smrti obou bratrů převzala podnik manželka jednoho z nic, Antonietta. Rum v bílých pískovcových lahvích s obchodní značkou "Vdova po Ch. Isautierovi & synové" ("Veuve Ch.Isautier et Fils") se stal trhákem a postupně se na ostrově těšil čím dál větší oblibě. Zásluhu na tom samozřejmě měla i vysoká kvalita rumu a jeho chuť.

isautier, rum, historie, reunion

 

Není proto divu, že když se v roce 1878 konal v Paříži třetí ročník Výstavy zemědělských produktů, průmyslu a výtvarného umění (Exposition Universelle), vysloužily si rumy Isautier za svou kvalitu první z mnoha ocenění.

Za moderní koncept palírny a expanzi rumové produkce se poté začátkem 20. století zasloužil Alfred Isautier (vnuk Charlese a Antonietty). Začal využívat sloupcové destilační kolony, soustředil se na vývoz a postupně rozšiřoval nabídku také o ochucené rumy a rumové likéry, které se dnes těší oblibě po celém světě a získávají jedno ocenění za druhým.

Isautier nabízí tradiční prémiové rumy i chuťové zážitky

Palírna již od počátku produkuje rum průmyslový (vyrobený z melasy) i zemědělský (z cukrové třtiny).

Tradici i chutě ostrova Réunion může díky rozmanité nabídce rumů Isautier prozkoumávat opravdu každý. Ať už dáváte přednost bílému rumu, prémiovému rumu zrajícímu v dubových sudech, rumovým likérům nebo charismatickým ochuceným rumům Arrangés, které najdete i v naší nabídce.

Isautier Arrangés vás sladce dostanou

Právě poslední zmíněný typ rumu je opravdovou lahůdkou pro všechny, kteří u destilátů rádi objevují nové chutě. Jedná se unikátní rumy, které v sobě snoubí tradiční recepturu obohacenou o plnou chuť ovoce a koření – tu si můžete vychutnat například rumech Isautier Arrangés s příchutí flambovaného banánu, citronu se zázvorem, vanilky a kávy nebo exotického ovoce.

A zatímco klasický prémiový rum je nejlepší vychutnávat si při pokojové teplotě, u těchto ochucených rumů naopak přímo výrobce doporučuje skladovat je v chladu a podávat namražené s ledem, aby se plně rozvinuly všechny jejich jedinečné chutě.