Džemy
Stránka 1 z 1 -
12 položek celkem
Oproti povidlům se tento švestkový džem vaří mnohem kratší dobu, proto v něm ucítíte svěží chuť ovoce, obohacené badyánem, hřebíčkem a skořicí. Vyzkoušejte na koláč, do dortů, medovníků, na lokše a škubánky. Pokud máte rádi kapra načerno, může vám tento džem posloužit jako výborný základ omáčky.
Špendlíkový džem v sobě ukrývá jemnou chuť podobnou mirabelkám, ale zároveň ostřejší kyselinky pocházející z planého ovoce.
Šípková marmeláda se tradičně používala na mazání na chleba, k lepení vánočního cukroví a samozřejmě na přípravu šípkové omáčky. Skvělá je také v kombinaci se sýry, především s čerstvým kozím sýrem.
Ano, čtete dobře. Smrkové výhonky jsou skutečně základem tohoto neobvyklého džemu s příjemně pryskyřičnou vůní a chutí. Smrkové výhonky se tradičně používaly na přípravu sirupu a čaje, ve Via Delicia ovšem posunuli jejich využití dál. Džem je zvláště vhodný ke grilovaným masům.
Tento džem je pro někoho možná trochu neobvyklý, tím ale lépe. Rakytník plodí malé oranžové bobule, které jsou plné vitamínů. Obsahují tolik prospěšných látek, že by bylo škoda neproměnit je v lahodný džem.
Jablka se pečou v předehřáté troubě, až změknou a chytí tu správnou zkaramelizovanou vůni. Přidává se voňavé koření a hlavně máslový karamel připravovaný z cukru a čerstvého másla.
Ostružinový džem se vyrábí z celých plodů. Jeho přípravu zkracuje firma Via Delicia na minimum, aby se co nejvíce zachovala přírodní chuť plodů, i jejich cenné látky a vitamíny. Ostružiny jsou totiž mimo jiné známé pro svůj velký obsah antioxidantů.
Vyzrálé moravské meruňky jsou ideální surovinou na výrobu džemů. Šetrným vařením se podařilo částečně zachovat kousky meruněk.
Džem má typickou chuť jeřabin s mírnou hořkostí připomínající pomerančovou kůru. Plody jsou před vařením pasírovány, takže v marmeládě nezůstávají žádné slupky ani zrníčka.
Když byla úroda brusinek, vyráběla se z nich tradičně vynikající marmeláda granátové barvy a báječné sladkotrpké chuti. Stejná jako ta od Via Delicia. Brusinková marmeláda se hodí k mazání na chléb, ale rovněž výborně doplňuje zvěřinové paštiky.
Červený rybíz byl pro svojí výraznou chuť, krásnou barvu a velký obsah pektinů vždy nepostradatelným ovocem pro výrobu šťáv, marmelád a želé. Proto pár keříků nikdy nechybělo u žádné chalupy. Marmeláda z červeného rybízu je navíc snad tou nejlepší pro lepení vánočního cukroví.
Borůvky na tento džem pochází z Jeseníků, kde dozrávají postupně od nížin po hřebenové partie. Mají typickou, velmi silnou ovocnou chuť. Borůvkový džem je skutečnou delikatesou, nejlepší na krajíc chleba s máslem. A co teprve, když se rozmíchá v domácím hustém jogurtu!